Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

U17 herrer landsdækkende, Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
183026 21-09-19
kl. 12:30
CPH Future Hjemly Nørrebrohallen
Hal 3A
63 - 52
183010 21-09-19
kl. 14:00
Horsens IC BK Amager Vesthallen
Hallen
125 - 28
183016 21-09-19
kl. 14:30
Virum Falcon Virum Gymnasium
Hallen
81 - 69
183011 22-09-19
kl. 12:00
Hadsten Hawks Værløse Basketball Klub VestjyskBank Arena
Hal 1
100 - 71
183009 22-09-19
kl. 14:00
EVN CPH Future Efterskolen ved Nyborg
Hallen
103 - 56
183017 22-09-19
kl. 14:30
Hørsholm Gladsaxe Rungsted Skole
Hallen
84 - 88
183015 22-09-19
kl. 15:00
Glostrup Falcon 2005 Glostruphallen
Hal 3
66 - 75
183014 22-09-19
kl. 16:00
BMS-Herlev SISU 1- 03 Rosenlundskolen
Hallen
52 - 54
183100 23-09-19
kl. 18:00
Skovbakken Bears Hjemly Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 2
97 - 71
183019 28-09-19
kl. 14:00
Gladsaxe Glostrup Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
80 - 59
183018 28-09-19
kl. 16:30
Hørsholm Virum Hørsholmhallen
Hallen
89 - 91
183020 29-09-19
kl. 09:00
Falcon BMS-Herlev Bülowsvejhallen
Hallen
50 - 88
183021 29-09-19
kl. 11:00
Falcon 2005 Næstved Basketball Bülowsvejhallen
Hallen
51 - 41
183023 29-09-19
kl. 12:30
SISU 2 - 04 Hadsten Hawks Gentoftehallen
Hal A Bane 3
66 - 71
183024 29-09-19
kl. 13:00
Brønshøj Basket Horsens IC Grøndal MultiCenter
Hal K
59 - 112
183025 29-09-19
kl. 15:30
Værløse Basketball Klub EVN Søndersøhallen
Hal 1
59 - 91
183029 05-10-19
kl. 14:45
Virum EVN Virum Gymnasium
Hallen
52 - 82
183037 05-10-19
kl. 16:00
SISU 2 - 04 Hjemly Gentoftehallen
Hal B Bane 1
79 - 88
183034 06-10-19
kl. 11:00
Falcon BK Amager Bülowsvejhallen
Hallen
78 - 62
183032 06-10-19
kl. 11:15
Næstved Basketball Skovbakken Bears Næstved Gymnasium
Hallen
55 - 109
183033 06-10-19
kl. 13:00
Gladsaxe CPH Future Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
61 - 83
183030 06-10-19
kl. 13:00
Glostrup Horsens IC Glostruphallen
Hal 3
36 - 115
183028 06-10-19
kl. 14:00
Hørsholm EVN 2 Rungsted Skole
Hallen
72 - 85
183031 06-10-19
kl. 16:00
BMS-Herlev Hadsten Hawks Rosenlundskolen
Hallen
68 - 45
183008 09-10-19
kl. 18:30
Hjemly EVN 2 Hjemly Hallen
Hallen
60 - 65
183084 09-10-19
kl. 20:30
Gladsaxe Falcon 2005 Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
105 - 55
183047 26-10-19
kl. 12:00
EVN 2 CPH Future Efterskolen ved Nyborg
Hallen
58 - 70
183035 26-10-19
kl. 13:30
Falcon 2005 Værløse Basketball Klub Bülowsvejhallen
Hallen
67 - 55
183043 26-10-19
kl. 14:30
Hjemly Hørsholm Hjemly Hallen
Hallen
50 - 64
183040 27-10-19
kl. 09:00
Falcon 2005 BMS-Herlev Bülowsvejhallen
Hallen
50 - 78
183041 27-10-19
kl. 11:00
Falcon Glostrup Bülowsvejhallen
Hallen
84 - 69
183038 27-10-19
kl. 15:30
SISU 2 - 04 Skovbakken Bears Gentoftehallen
Hal B Bane 3
58 - 102
183045 27-10-19
kl. 15:30
Værløse Basketball Klub Horsens IC Søndersøhallen
Hal 1
43 - 103
183046 27-10-19
kl. 15:30
BK Amager EVN Amagerhallen
Stor bane
39 - 101
183044 27-10-19
kl. 16:00
Brønshøj Basket Hadsten Hawks Grøndal MultiCenter
Hal K
68 - 62
183039 27-10-19
kl. 17:00
SISU 1- 03 Næstved Basketball Gentoftehallen
Hal B Bane 1
103 - 46
183042 27-10-19
kl. 18:15
Gladsaxe Virum Gladsaxe Sportscenter
Hal 1 (Gl.)
59 - 64
183013 01-11-19
kl. 19:00
Næstved Basketball SISU 2 - 04 Næstved Gymnasium
Hallen
77 - 75
183027 02-11-19
kl. 12:00
EVN 2 BK Amager Efterskolen ved Nyborg
Hallen
94 - 34
183049 02-11-19
kl. 12:30
CPH Future SISU 1- 03 Nørrebrohallen
Hal 3A
66 - 55
183056 03-11-19
kl. 12:00
Horsens IC Gladsaxe Vesthallen
Hallen
117 - 92
183050 03-11-19
kl. 12:30
BK Amager SISU 2 - 04 Amagerhallen
Stor bane
52 - 99
183055 03-11-19
kl. 13:30
Hadsten Hawks Hørsholm VestjyskBank Arena
Hal 1
91 - 94
183052 03-11-19
kl. 14:00
BMS-Herlev Hjemly Rosenlundskolen
Hallen
93 - 61
183057 03-11-19
kl. 14:00
EVN Falcon Efterskolen ved Nyborg
Hallen
99 - 61
183054 03-11-19
kl. 14:30
Skovbakken Bears Virum Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 2
96 - 57
183048 03-11-19
kl. 17:00
Falcon 2005 EVN 2 Bülowsvejhallen
Hallen
61 - 62
183051 03-11-19
kl. 17:30
Værløse Basketball Klub Brønshøj Basket Søndersøhallen
Hal 1
57 - 88
183077 06-11-19
kl. 17:30
Skovbakken Bears EVN 2 Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
86 - 65
183064 09-11-19
kl. 12:00
EVN 2 SISU 1- 03 Efterskolen ved Nyborg
Hallen
41 - 81
183058 09-11-19
kl. 14:30
Glostrup BMS-Herlev Glostruphallen
Hal 3
65 - 95
183059 09-11-19
kl. 14:30
Virum Næstved Basketball Virum Hallen
Hal 2
55 - 43
183126 09-11-19
kl. 16:00
Falcon Hadsten Hawks Bülowsvejhallen
Hallen
69 - 87
183060 10-11-19
kl. 12:00
Hørsholm Skovbakken Bears Rungsted Skole
Hallen
73 - 97
183062 10-11-19
kl. 13:00
Falcon Horsens IC Bülowsvejhallen
Hallen
58 - 84
183061 10-11-19
kl. 14:00
Gladsaxe Hadsten Hawks Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
73 - 92
183065 10-11-19
kl. 14:30
SISU 2 - 04 CPH Future Gentoftehallen
Hal A
68 - 94
183063 10-11-19
kl. 15:00
Falcon 2005 EVN Bülowsvejhallen
Hallen
57 - 90
183066 10-11-19
kl. 16:00
Brønshøj Basket BK Amager Grøndal MultiCenter
Hal K
110 - 37
183076 17-11-19
kl. 15:00
EVN Hadsten Hawks Efterskolen ved Nyborg
Hallen
94 - 73
183072 19-11-19
kl. 17:45
SISU 2 - 04 Hørsholm Gentoftehallen
Hal B Bane 3
87 - 68
183068 19-11-19
kl. 18:00
CPH Future Næstved Basketball Nørrebrohallen
Hal 3A
94 - 62
183073 19-11-19
kl. 19:45
SISU 1- 03 Gladsaxe Gentoftehallen
Hal B Bane 3
106 - 70
183070 20-11-19
kl. 18:15
Glostrup Værløse Basketball Klub Glostruphallen
Hal 3
57 - 54
183075 21-11-19
kl. 17:00
Horsens IC Hjemly Vesthallen
Hallen
87 - 78
183074 21-11-19
kl. 17:30
Falcon 2005 Falcon Skolen på Nyelandsvej
Hallen
67 - 62
183069 21-11-19
kl. 18:00
BK Amager BMS-Herlev Amagerhallen
Stor bane
52 - 104
183071 21-11-19
kl. 18:30
Brønshøj Basket Virum Grøndal MultiCenter
Hal K
67 - 59
183080 23-11-19
kl. 12:30
CPH Future Skovbakken Bears Nørrebrohallen
Hal 3A
75 - 96
183081 23-11-19
kl. 12:30
EVN 2 Hadsten Hawks Efterskolen ved Nyborg
Hallen
66 - 56
183079 24-11-19
kl. 12:30
BK Amager Næstved Basketball Amagerhallen
Stor bane
70 - 85
183104 24-11-19
kl. 12:30
Virum EVN 2 Virum Gymnasium
Hallen
48 - 58
183082 24-11-19
kl. 14:00
EVN Horsens IC Efterskolen ved Nyborg
Hallen
63 - 75
183085 24-11-19
kl. 14:30
SISU 1- 03 Hørsholm Gentoftehallen
Hal A
100 - 62
183087 24-11-19
kl. 16:00
Brønshøj Basket Glostrup Grøndal MultiCenter
Hal K
115 - 62
183083 24-11-19
kl. 16:00
Hjemly Falcon Hjemly Hallen
Hallen
83 - 93
183078 25-11-19
kl. 19:30
BMS-Herlev Værløse Basketball Klub Rosenlundskolen
Hallen
122 - 68
183086 26-11-19
kl. 17:45
SISU 2 - 04 Virum Gentoftehallen
Hal B Bane 3
83 - 85
183093 30-11-19
kl. 10:00
Hjemly Næstved Basketball Hjemly Hallen
Hallen
59 - 64
183095 30-11-19
kl. 14:30
Glostrup Hadsten Hawks Glostruphallen
Hal 3
62 - 70
183096 30-11-19
kl. 14:30
Virum Horsens IC Virum Hallen
Hal 2
59 - 95
183089 01-12-19
kl. 11:00
Falcon CPH Future Skolen på Nyelandsvej
Hallen
60 - 110
183090 01-12-19
kl. 13:30
Falcon 2005 BK Amager Skolen på Nyelandsvej
Hallen
64 - 41
183094 01-12-19
kl. 14:00
BMS-Herlev Skovbakken Bears Rosenlundskolen
Hallen
83 - 77
183091 03-12-19
kl. 19:15
SISU 1- 03 Værløse Basketball Klub Gentoftehallen
Hal B Bane 3
95 - 58
183088 04-12-19
kl. 20:00
Gladsaxe EVN 2 Gladsaxe Sportscenter
Hal 1 (Gl.)
69 - 57
183092 05-12-19
kl. 19:15
SISU 2 - 04 Brønshøj Basket Gentoftehallen
Hal B Bane 3
77 - 84
183097 06-12-19
kl. 19:30
Hørsholm EVN Rådhushallen
Hallen
55 - 80
183022 07-12-19
kl. 14:00
SISU 1- 03 Skovbakken Bears Gentoftehallen
Hal B Bane 1
70 - 88
183119 07-12-19
kl. 14:45
Virum BMS-Herlev Virum Hallen
Hal 2
53 - 81
183107 08-12-19
kl. 11:00
Værløse Basketball Klub Falcon Søndersøhallen
Hal 1
71 - 70
183105 08-12-19
kl. 12:30
CPH Future Hørsholm Nørrebrohallen
Hal 3A
82 - 62
183106 08-12-19
kl. 12:30
BK Amager Gladsaxe Amagerhallen
Stor bane
46 - 116
183101 08-12-19
kl. 13:30
Hadsten Hawks Næstved Basketball VestjyskBank Arena
Hal 1
77 - 71
183099 08-12-19
kl. 14:30
SISU 1- 03 SISU 2 - 04 Gentoftehallen
Hal A
58 - 50
183103 08-12-19
kl. 16:00
EVN Glostrup Efterskolen ved Nyborg
Hallen
107 - 41
183150 12-12-19
kl. 19:30
Hørsholm Falcon 2005 Hørsholmhallen
Hallen
74 - 65
183116 14-12-19
kl. 13:00
Glostrup Skovbakken Bears Glostruphallen
Hal 3
64 - 110
183102 14-12-19
kl. 14:00
Horsens IC BMS-Herlev Vesthallen
Hallen
85 - 75
183117 15-12-19
kl. 09:30
Næstved Basketball BMS-Herlev Næstved Hallerne
Hal 1
47 - 75
183114 15-12-19
kl. 12:00
Horsens IC Hørsholm Vesthallen
Hallen
94 - 59
183115 15-12-19
kl. 13:30
Hadsten Hawks Virum VestjyskBank Arena
Hal 1
72 - 71
183109 15-12-19
kl. 13:30
Værløse Basketball Klub SISU 2 - 04 Søndersøhallen
Hal 1
58 - 70
183111 15-12-19
kl. 14:00
EVN 2 Falcon Efterskolen ved Nyborg
Hallen
77 - 72
183110 15-12-19
kl. 14:30
BK Amager SISU 1- 03 Amagerhallen
Stor bane
45 - 103
183113 15-12-19
kl. 16:00
EVN Gladsaxe Efterskolen ved Nyborg
Hallen
100 - 75
183108 15-12-19
kl. 18:00
Hjemly Brønshøj Basket Hjemly Hallen
Hallen
66 - 93
183112 16-12-19
kl. 18:00
CPH Future Falcon 2005 Nørrebrohallen
Hal 3A
101 - 61
183123 17-12-19
kl. 17:30
SISU 2 - 04 EVN 2 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
66 - 68
183120 17-12-19
kl. 19:00
Hjemly Glostrup Hjemly Hallen
Hallen
93 - 63
183124 17-12-19
kl. 19:30
SISU 1- 03 EVN Gentoftehallen
Hal B Bane 3
71 - 76
183122 19-12-19
kl. 18:30
Brønshøj Basket CPH Future Grøndal MultiCenter
Hal K
78 - 93
183118 21-12-19
kl. 15:30
Hørsholm Næstved Basketball Hørsholmhallen
Hallen
62 - 77
183121 22-12-19
kl. 15:30
Værløse Basketball Klub BK Amager Søndersøhallen
Hal 1
79 - 46
183131 12-01-20
kl. 09:30
Næstved Basketball Falcon Næstved Hallerne
Arena Næstved
59 - 67
183137 12-01-20
kl. 10:30
CPH Future BK Amager Nørrebrohallen
Hal 3A
87 - 46
183128 12-01-20
kl. 13:00
Horsens IC SISU 2 - 04 Højvangshallen
Hallen
98 - 70
183129 12-01-20
kl. 13:30
Hadsten Hawks SISU 1- 03 VestjyskBank Arena
Hal 1
63 - 65
183130 12-01-20
kl. 13:30
Skovbakken Bears Falcon 2005 Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 2
107 - 50
183133 12-01-20
kl. 15:00
Glostrup Hørsholm Glostruphallen
Hal 3
62 - 103
183135 12-01-20
kl. 16:00
EVN Brønshøj Basket Efterskolen ved Nyborg
Hallen
96 - 64
183136 12-01-20
kl. 18:00
Værløse Basketball Klub EVN 2 Søndersøhallen
Hal 1
65 - 74
183132 13-01-20
kl. 19:30
BMS-Herlev Gladsaxe Rosenlundskolen
Hallen
87 - 52
183149 14-01-20
kl. 19:15
SISU 1- 03 Virum Gentoftehallen
Hal B Bane 3
95 - 39
183152 15-01-20
kl. 18:00
Hjemly EVN Hjemly Hallen
Hallen
55 - 106
183053 15-01-20
kl. 20:30
Næstved Basketball Glostrup Næstved Hallerne
Hal 1
20 - 0 UHT
183140 16-01-20
kl. 18:30
Brønshøj Basket Falcon Grøndal MultiCenter
Hal K
110 - 47
183138 16-01-20
kl. 18:30
BK Amager Hørsholm Amagerhallen
Stor bane
57 - 110
183143 18-01-20
kl. 12:30
CPH Future Virum Nørrebrohallen
Hal 3A
75 - 58
183147 18-01-20
kl. 13:30
Skovbakken Bears Hadsten Hawks Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
95 - 66
183141 18-01-20
kl. 15:30
SISU 2 - 04 Falcon 2005 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
89 - 51
183146 19-01-20
kl. 11:00
Horsens IC Næstved Basketball Vesthallen
Hallen
139 - 53
183139 19-01-20
kl. 15:30
Værløse Basketball Klub Gladsaxe Søndersøhallen
Hal 1
77 - 70
183142 19-01-20
kl. 18:00
Hjemly SISU 1- 03 Hjemly Hallen
Hallen
47 - 61
183157 23-01-20
kl. 18:30
Brønshøj Basket BMS-Herlev Grøndal MultiCenter
Hal K
82 - 78
183127 25-01-20
kl. 16:00
Gladsaxe Skovbakken Bears Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
92 - 111
183036 25-01-20
kl. 17:30
SISU 1- 03 Brønshøj Basket Gentoftehallen
Hal B Bane 1
77 - 55
183155 26-01-20
kl. 12:30
BK Amager Skovbakken Bears Amagerhallen
Stor bane
43 - 126
183154 26-01-20
kl. 13:30
Hadsten Hawks CPH Future VestjyskBank Arena
Hal 2
59 - 56
183148 26-01-20
kl. 15:00
SISU 2 - 04 Glostrup Gentoftehallen
Hal A
108 - 71
183151 26-01-20
kl. 17:00
Falcon Gladsaxe Bülowsvejhallen
Hallen
62 - 100
183156 26-01-20
kl. 19:00
Næstved Basketball Værløse Basketball Klub Næstved Hallerne
Hal 1
69 - 73
183153 28-01-20
kl. 19:30
Horsens IC EVN 2 Forum Horsens
Hal 1
100 - 57
183145 30-01-20
kl. 19:00
EVN BMS-Herlev Efterskolen ved Nyborg
Hallen
68 - 85
183144 31-01-20
kl. 18:00
EVN 2 Glostrup Efterskolen ved Nyborg
Hallen
91 - 66
183162 01-02-20
kl. 09:30
Næstved Basketball Brønshøj Basket Næstved Hallerne
Hal 1
73 - 62
183159 01-02-20
kl. 14:00
Horsens IC CPH Future Vesthallen
Hallen
94 - 71
183160 01-02-20
kl. 14:30
Hadsten Hawks BK Amager VestjyskBank Arena
Hal 1
93 - 56
183165 01-02-20
kl. 16:30
Virum Falcon 2005 Virum Hallen
Hal 2
68 - 76
183161 02-02-20
kl. 12:00
Skovbakken Bears Værløse Basketball Klub Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
102 - 55
183164 02-02-20
kl. 15:00
Glostrup SISU 1- 03 Glostruphallen
Hal 3
46 - 95
183163 02-02-20
kl. 16:00
BMS-Herlev SISU 2 - 04 Rosenlundskolen
Hallen
90 - 58
183158 03-02-20
kl. 10:00
EVN 2 EVN Efterskolen ved Nyborg
Hallen
59 - 93
183168 05-02-20
kl. 18:00
Skovbakken Bears Horsens IC Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 2
75 - 88
183174 05-02-20
kl. 19:30
Gladsaxe Brønshøj Basket Gladsaxe Sportscenter
Hal 1 (Gl.)
64 - 80
183169 05-02-20
kl. 20:30
Næstved Basketball EVN Næstved Hallerne
Hal 1
42 - 86
183171 06-02-20
kl. 19:15
Glostrup CPH Future Glostruphallen
Hal 3
37 - 107
183173 06-02-20
kl. 19:30
Hørsholm Værløse Basketball Klub Rungsted Skole
Hallen
94 - 47
183170 20-02-20
kl. 19:00
EVN 2 BMS-Herlev Efterskolen ved Nyborg
Hallen
65 - 88
183134 21-02-20
kl. 17:30
Virum Hjemly Virum Hallen
Hal 2
59 - 46
183175 22-02-20
kl. 13:30
Falcon SISU 2 - 04 Bülowsvejhallen
Hallen
70 - 86
183192 22-02-20
kl. 13:30
Hadsten Hawks Falcon 2005 VestjyskBank Arena
Hal 2
87 - 58
183189 23-02-20
kl. 10:00
BMS-Herlev Hørsholm Rosenlundskolen
Hallen
80 - 65
183067 23-02-20
kl. 12:00
Værløse Basketball Klub Hjemly Søndersøhallen
Hal 1
66 - 77
183012 23-02-20
kl. 13:30
Skovbakken Bears Brønshøj Basket Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
86 - 62
183125 23-02-20
kl. 15:00
Falcon 2005 Horsens IC Bülowsvejhallen
Hallen
48 - 83
183176 25-02-20
kl. 19:15
SISU 1- 03 Falcon 2005 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
84 - 56
183167 26-02-20
kl. 20:45
Gladsaxe Hjemly Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
84 - 76
183172 26-02-20
kl. 20:45
Virum BK Amager Virum Hallen
Hal 1
60 - 39
183195 27-02-20
kl. 18:30
Brønshøj Basket EVN 2 Grøndal MultiCenter
Hal K
67 - 45
183182 29-02-20
kl. 13:30
Falcon 2005 Hjemly Bülowsvejhallen
Hallen
70 - 78
183166 29-02-20
kl. 15:30
Hørsholm Falcon Hørsholmhallen
Hallen
91 - 41
183098 02-03-20
kl. 18:00
Brønshøj Basket Falcon 2005 Bülowsvejhallen
77 - 60
183179 03-03-20
kl. 20:15
Hørsholm Brønshøj Basket Rådhushallen
Hallen
84 - 69
183180 03-03-20
kl. 20:15
Gladsaxe SISU 2 - 04 Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
91 - 77
183184 04-03-20
kl. 16:45
Skovbakken Bears EVN Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 2
66 - 69
183186 04-03-20
kl. 18:00
BMS-Herlev CPH Future Rosenlundskolen
Hallen
79 - 73
183187 04-03-20
kl. 19:00
BK Amager Glostrup Amagerhallen
Stor bane
72 - 67
183183 04-03-20
kl. 19:00
Hadsten Hawks Horsens IC VestjyskBank Arena
Hal 1
53 - 98
183178 04-03-20
kl. 21:00
Virum Værløse Basketball Klub Virum Hallen
Hal 1
65 - 58
183185 05-03-20
kl. 18:30
EVN 2 Næstved Basketball Efterskolen ved Nyborg
Hallen
71 - 67
183181 05-03-20
kl. 19:15
SISU 1- 03 Falcon Gentoftehallen
Hal B Bane 3
109 - 43
183191 07-03-20
kl. 13:30
Skovbakken Bears Falcon Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 2
80 - 73
183177 07-03-20
kl. 15:00
Hjemly Hadsten Hawks Hjemly Hallen
Hallen
70 - 52
183193 07-03-20
kl. 17:30
Horsens IC SISU 1- 03 Vesthallen
Hallen
82 - 64
183197 08-03-20
kl. 11:00
Hjemly BK Amager Hjemly Hallen
Hallen
87 - 48
183196 08-03-20
kl. 12:30
CPH Future Værløse Basketball Klub Nørrebrohallen
Hal 3A
76 - 43
183188 08-03-20
kl. 15:00
Glostrup Virum Glostruphallen
Hal 3
54 - 68
183194 08-03-20
kl. 16:00
EVN SISU 2 - 04 Efterskolen ved Nyborg
Hallen
92 - 57
183190 08-03-20
kl. 19:00
Næstved Basketball Gladsaxe Næstved Hallerne
Arena Næstved
64 - 70

Bemærk:

Frist for afvikling af grundspil: 8.Marts