Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Til opslagstavlen

2. division Herrer, Pulje 1

Til opslagstavlen

Seneste resultater
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
170525 09-12-18
kl. 18:00
Solrød Falcon 3 Solrød Idrætscenter
Hal A
170574 09-12-18
kl. 14:00
Birkerød Hørsholm 2 Søndervangshallen
Hallen
71 - 57
170560 08-12-18
kl. 18:00
BK Amager 2 KSI Amagerhallen
Stor bane
52 - 107
170581 08-12-18
kl. 16:00
Vejen AGF Vejen Idrætscenter
Hallen
112 - 50
170580 08-12-18
kl. 15:00
Viby IF 2 Bjerringbro Vibyhallerne
Hal 1
77 - 83
170626 08-12-18
kl. 15:00
AUS Odense Basketball Klub Christiansbjerghallen
Hallen
70 - 74
170583 06-12-18
kl. 20:30
ALBA Brønshøj Engholmhallen
Hallen
56 - 69
170643 02-12-18
kl. 17:00
Jonstrup Stevnsgade 2 Østerhøjhallen
Hallen
75 - 81
170572 01-12-18
kl. 13:00
AUS Vejen Christiansbjerghallen
Hallen
83 - 90
Stillingen
Række 1

Række 2
Hold K V U T Score P
1 Vejen 8 6 0 2 680 - 562 12
2 AGF 7 6 0 1 576 - 495 12
3 Bjerringbro 7 4 0 3 482 - 460 8
4 Odense Basketball Klub 7 4 0 3 551 - 543 8
5 Viby IF 2 8 2 0 6 564 - 652 4
6 AUS 7 0 0 7 475 - 616 0

Række 2
Hold K V U T Score P
1 SISU 2 7 6 0 1 491 - 430 12
2 Brønshøj 6 5 0 1 459 - 431 10
3 Birkerød 5 3 0 2 366 - 340 6
4 Jonstrup 7 2 0 5 467 - 508 4
5 ALBA 6 1 0 5 400 - 471 2
6 Hørsholm 2 6 1 0 5 391 - 445 2

Række 2
Hold K V U T Score P
1 Stevnsgade 2 6 5 0 1 457 - 410 10
2 KSI 6 4 0 2 505 - 421 8
3 CBS Sport 5 3 0 2 374 - 310 6
4 Falcon 3 6 3 0 3 443 - 448 6
5 Solrød 5 1 0 4 336 - 364 2
6 BK Amager 2 5 1 0 4 323 - 434 2
Kommende kampe
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
170610 05-01-19
kl. 13:30
Falcon 3 Brønshøj Bülowsvejhallen
Hallen
170633 05-01-19
kl. 13:30
AUS AGF Christiansbjerghallen
Hallen
170591 05-01-19
kl. 15:00
Viby IF 2 Odense Basketball Klub Vibyhallerne
Hal 1
170614 06-01-19
kl. 12:30
KSI Birkerød Idrætshallen
Hallen
170590 06-01-19
kl. 14:00
Bjerringbro Vejen Bjerringbro Gymnasium
Hallen
170612 06-01-19
kl. 14:30
BK Amager 2 Jonstrup Amagerhallen
Stor bane
170613 06-01-19
kl. 16:00
Solrød SISU 2 Solrød Idrætscenter
Hal A
170611 10-01-19
kl. 20:30
ALBA CBS Sport Engholmhallen
Hallen
170599 19-01-19
kl. 15:00
AUS Bjerringbro Ellekærskolen
Idrætshallen