Eksportér til kalender
Eksportér til Word
Eksportér til Excel
Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Pulje
>
Komplet kampprogram
1. division herrer, Pulje 1
Stilling
Detaljeret stilling
Kampprogram
Komplet kampprogram
Holdoversigt
Til opslagstavlen
Komplet kampprogram
Kampnr.
Dato
Hjemmehold
Udehold
Spillested / bane
Resultat
115199
28-09-13
kl. 13:30
Stevnsgade
Jonstrup Basketball Klub
Nørrebrohallen
Hal 3A
106 - 61
115198
28-09-13
kl. 14:30
Lemvig
Glostrup
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
92 - 73
115197
28-09-13
kl. 16:00
Alba
Køge BK
Engholmhallen
Hallen
57 - 77
115202
28-09-13
kl. 16:00
BMS
Aarhus BF
Skovlunde hallen
Hallen
84 - 64
115201
28-09-13
kl. 16:30
Virum
BK Amager
Virum Hallen
Hal 2
81 - 51
115203
04-10-13
kl. 19:00
Solrød Comets
Virum
Solrød Idrætscenter
Hal A
50 - 91
115205
05-10-13
kl. 09:30
Aarhus BF
BMI Bloodhounds
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 3
99 - 89
115207
05-10-13
kl. 14:00
Glostrup
Alba
Glostruphallen
Hal 3
86 - 66
115206
05-10-13
kl. 16:00
Køge BK
Stevnsgade
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
81 - 89
115204
05-10-13
kl. 16:45
BK Amager
BMS
Amagerhallen
Stor bane
56 - 85
115208
06-10-13
kl. 13:00
Jonstrup Basketball Klub
Lemvig
Østerhøjhallen
Hallen
75 - 87
115210
12-10-13
kl. 13:30
Stevnsgade
Lemvig
Nørrebrohallen
Hal 3A
76 - 73
115209
12-10-13
kl. 16:00
Alba
Solrød Comets
Engholmhallen
Hallen
54 - 82
115214
12-10-13
kl. 16:00
BMS
Jonstrup Basketball Klub
Skovlunde hallen
Hallen
94 - 51
115213
12-10-13
kl. 16:30
Virum
BMI Bloodhounds
Virum Hallen
Hal 2
63 - 51
115211
12-10-13
kl. 16:45
BK Amager
Glostrup
Amagerhallen
Stor bane
89 - 79
115218
19-10-13
kl. 14:00
Glostrup
Stevnsgade
Glostruphallen
Hal 3
57 - 92
115220
19-10-13
kl. 14:00
BMI Bloodhounds
BK Amager
Egelundhallen
Hal 1
86 - 68
115286
19-10-13
kl. 16:00
BMS
Solrød Comets
Skovlunde hallen
Hallen
80 - 81
115215
19-10-13
kl. 16:15
Lemvig
Køge BK
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
90 - 79
115219
20-10-13
kl. 13:00
Jonstrup Basketball Klub
Alba
Østerhøjhallen
Hallen
67 - 49
115217
20-10-13
kl. 17:30
Aarhus BF
Virum
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 3
78 - 88
115224
24-10-13
kl. 19:30
Køge BK
Jonstrup Basketball Klub
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
106 - 76
115225
26-10-13
kl. 14:30
Virum
Glostrup
Virum Hallen
Hal 2
70 - 43
115222
26-10-13
kl. 15:30
Stevnsgade
BMI Bloodhounds
Nørrebrohallen
Hal 3A
85 - 51
115287
26-10-13
kl. 16:00
Alba
BMS
Engholmhallen
Hallen
47 - 57
115270
26-10-13
kl. 16:15
Lemvig
Jonstrup Basketball Klub
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
88 - 79
115223
26-10-13
kl. 16:45
BK Amager
Solrød Comets
Amagerhallen
Stor bane
70 - 88
115229
02-11-13
kl. 12:30
Aarhus BF
BK Amager
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 3
82 - 67
115230
02-11-13
kl. 14:00
Glostrup
Køge BK
Glostruphallen
Hal 3
67 - 87
115231
02-11-13
kl. 14:00
BMI Bloodhounds
Jonstrup Basketball Klub
Egelundhallen
Hal 1
108 - 61
115227
02-11-13
kl. 15:00
Alba
Lemvig
Engholmhallen
Hallen
76 - 79
115294
02-11-13
kl. 15:00
Stevnsgade
Solrød Comets
Nørrebrohallen
Hal 3A
96 - 74
115298
02-11-13
kl. 16:00
BMS
Virum
Skovlunde hallen
Hallen
43 - 63
115235
09-11-13
kl. 14:00
BK Amager
Alba
Amagerhallen
Stor bane
79 - 52
115234
09-11-13
kl. 15:00
Stevnsgade
Virum
Nørrebrohallen
Hal 3A
67 - 76
115238
09-11-13
kl. 16:00
BMS
Køge BK
Skovlunde hallen
Hallen
58 - 66
115237
10-11-13
kl. 13:00
Jonstrup Basketball Klub
Glostrup
Østerhøjhallen
Hallen
76 - 64
115236
10-11-13
kl. 14:15
Aarhus BF
Solrød Comets
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
86 - 76
115233
11-11-13
kl. 20:00
Lemvig
BMI Bloodhounds
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
97 - 90
115242
16-11-13
kl. 14:00
Glostrup
Aarhus BF
Glostruphallen
Hal 3
68 - 64
115244
16-11-13
kl. 14:30
Virum
Jonstrup Basketball Klub
Virum Hallen
Hal 2
101 - 74
115239
16-11-13
kl. 16:00
Alba
Stevnsgade
Engholmhallen
Hallen
63 - 97
115241
16-11-13
kl. 16:00
Køge BK
BK Amager
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
78 - 69
115243
17-11-13
kl. 15:30
BMI Bloodhounds
BMS
Egelundhallen
Hal 1
59 - 63
115240
17-11-13
kl. 16:30
Solrød Comets
Lemvig
Solrød Idrætscenter
Hal A
82 - 81
115249
23-11-13
kl. 14:00
Glostrup
Solrød Comets
Glostruphallen
Hal 3
59 - 78
115247
23-11-13
kl. 15:00
Stevnsgade
BMS
Nørrebrohallen
Hal 3A
75 - 69
115248
23-11-13
kl. 16:00
Køge BK
BMI Bloodhounds
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
83 - 72
115245
23-11-13
kl. 16:00
Alba
Virum
Engholmhallen
Hallen
64 - 79
115246
23-11-13
kl. 16:15
Lemvig
BK Amager
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
88 - 81
115250
24-11-13
kl. 13:00
Jonstrup Basketball Klub
Aarhus BF
Østerhøjhallen
Hallen
64 - 77
115253
30-11-13
kl. 13:30
Aarhus BF
Alba
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
83 - 55
115256
30-11-13
kl. 16:00
BMS
Lemvig
Skovlunde hallen
Hallen
92 - 47
115255
30-11-13
kl. 16:30
Virum
Køge BK
Virum Hallen
Hal 2
78 - 64
115254
01-12-13
kl. 14:00
BMI Bloodhounds
Glostrup
Egelundhallen
Hal 1
66 - 79
115251
01-12-13
kl. 15:00
Solrød Comets
Jonstrup Basketball Klub
Solrød Idrætscenter
Hal A
89 - 68
115252
05-12-13
kl. 19:00
BK Amager
Stevnsgade
Amagerhallen
Stor bane
86 - 101
115259
07-12-13
kl. 13:30
Stevnsgade
Aarhus BF
Nørrebrohallen
Hal 3A
79 - 80
115257
07-12-13
kl. 14:00
Alba
BMI Bloodhounds
Engholmhallen
Hallen
50 - 86
115261
07-12-13
kl. 14:00
Glostrup
BMS
Glostruphallen
Hal 3
63 - 104
115260
07-12-13
kl. 16:00
Køge BK
Solrød Comets
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
93 - 89
115258
07-12-13
kl. 16:15
Lemvig
Virum
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
53 - 94
115262
08-12-13
kl. 13:00
Jonstrup Basketball Klub
BK Amager
Østerhøjhallen
Hallen
77 - 92
115265
14-12-13
kl. 13:30
Aarhus BF
BMS
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 3
106 - 84
115267
14-12-13
kl. 14:00
Glostrup
Lemvig
Glostruphallen
Hal 3
65 - 53
115266
14-12-13
kl. 16:00
Køge BK
Alba
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
85 - 55
115264
14-12-13
kl. 16:45
BK Amager
Virum
Amagerhallen
Stor bane
79 - 75
115268
15-12-13
kl. 13:00
Jonstrup Basketball Klub
Stevnsgade
Østerhøjhallen
Hallen
60 - 104
115263
15-12-13
kl. 15:00
Solrød Comets
BMI Bloodhounds
Solrød Idrætscenter
Hal A
79 - 72
115274
17-12-13
kl. 18:30
BMS
BK Amager
Skovlunde hallen
Hallen
67 - 69
115271
17-12-13
kl. 19:30
Stevnsgade
Køge BK
Nørrebrohallen
Hal 3A
70 - 58
115269
18-12-13
kl. 19:00
Alba
Glostrup
Engholmhallen
Hallen
65 - 78
115273
18-12-13
kl. 19:00
Virum
Solrød Comets
Virum Hallen
Hal 2
82 - 57
115272
18-12-13
kl. 21:30
BMI Bloodhounds
Aarhus BF
Egelundhallen
Hal 1
72 - 85
115278
11-01-14
kl. 14:00
Glostrup
BK Amager
Glostruphallen
Hal 3
68 - 58
115277
11-01-14
kl. 14:30
Aarhus BF
Køge BK
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 3
70 - 77
115275
11-01-14
kl. 16:15
Lemvig
Stevnsgade
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
60 - 77
115279
12-01-14
kl. 14:00
Jonstrup Basketball Klub
BMS
Østerhøjhallen
Hallen
65 - 99
115280
12-01-14
kl. 15:30
BMI Bloodhounds
Virum
Egelundhallen
Hal 1
65 - 76
115276
12-01-14
kl. 16:30
Solrød Comets
Alba
Solrød Idrætscenter
Hal A
84 - 63
115284
18-01-14
kl. 13:00
Køge BK
Lemvig
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
78 - 80
115283
18-01-14
kl. 14:00
BK Amager
BMI Bloodhounds
Amagerhallen
Stor bane
59 - 74
115285
18-01-14
kl. 14:30
Virum
Aarhus BF
Virum Hallen
Hal 2
85 - 68
115282
18-01-14
kl. 15:00
Stevnsgade
Glostrup
Nørrebrohallen
Hal 3A
72 - 52
115281
18-01-14
kl. 16:00
Alba
Jonstrup Basketball Klub
Engholmhallen
Hallen
59 - 78
115216
19-01-14
kl. 19:00
Solrød Comets
BMS
Solrød Idrætscenter
Hal A
87 - 60
115290
25-01-14
kl. 14:00
Glostrup
Virum
Glostruphallen
Hal 3
54 - 67
115226
25-01-14
kl. 16:00
BMS
Alba
Skovlunde hallen
Hallen
86 - 45
115291
26-01-14
kl. 13:00
Jonstrup Basketball Klub
Køge BK
Østerhøjhallen
Hallen
61 - 78
115292
26-01-14
kl. 14:00
BMI Bloodhounds
Stevnsgade
Egelundhallen
Hal 1
60 - 59
115289
26-01-14
kl. 18:30
Aarhus BF
Lemvig
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
94 - 85
115288
26-01-14
kl. 19:00
Solrød Comets
BK Amager
Solrød Idrætscenter
Hal A
92 - 82
115295
01-02-14
kl. 14:00
BK Amager
Aarhus BF
Amagerhallen
Stor bane
60 - 45
115232
01-02-14
kl. 14:30
Virum
BMS
Virum Hallen
Hal 2
71 - 45
115296
01-02-14
kl. 16:00
Køge BK
Glostrup
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
88 - 45
115293
01-02-14
kl. 16:15
Lemvig
Alba
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
100 - 58
115297
02-02-14
kl. 13:00
Jonstrup Basketball Klub
BMI Bloodhounds
Østerhøjhallen
Hallen
55 - 76
115228
02-02-14
kl. 19:00
Solrød Comets
Stevnsgade
Solrød Idrætscenter
Hal A
68 - 90
115221
05-02-14
kl. 21:00
Lemvig
Aarhus BF
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
89 - 78
115302
08-02-14
kl. 14:00
Glostrup
Jonstrup Basketball Klub
Glostruphallen
Hal 3
65 - 59
115303
08-02-14
kl. 14:00
BMI Bloodhounds
Lemvig
Egelundhallen
Hal 1
73 - 70
115304
08-02-14
kl. 14:30
Virum
Stevnsgade
Virum Hallen
Hal 2
79 - 73
115299
08-02-14
kl. 16:00
Alba
BK Amager
Engholmhallen
Hallen
50 - 76
115301
08-02-14
kl. 16:00
Køge BK
BMS
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
63 - 84
115300
09-02-14
kl. 16:00
Solrød Comets
Aarhus BF
Solrød Idrætscenter
Hal A
94 - 91
115200
14-02-14
kl. 19:30
BMI Bloodhounds
Solrød Comets
Egelundhallen
Hal 1
82 - 71
115307
15-02-14
kl. 15:00
BK Amager
Køge BK
Amagerhallen
Stor bane
63 - 76
115305
15-02-14
kl. 16:15
Lemvig
Solrød Comets
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
107 - 105
115308
15-02-14
kl. 16:30
Aarhus BF
Glostrup
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
81 - 72
115306
15-02-14
kl. 17:30
Stevnsgade
Alba
Nørrebrohallen
Hal 3A
98 - 41
115309
16-02-14
kl. 13:00
Jonstrup Basketball Klub
Virum
Østerhøjhallen
Hallen
63 - 114
115310
16-02-14
kl. 16:00
BMS
BMI Bloodhounds
Skovlunde hallen
Hallen
71 - 72
115212
16-02-14
kl. 16:30
Køge BK
Aarhus BF
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
75 - 70
115316
19-02-14
kl. 19:00
BMS
Stevnsgade
Skovlunde hallen
Hallen
61 - 71
115313
22-02-14
kl. 13:30
Aarhus BF
Jonstrup Basketball Klub
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
95 - 65
115315
22-02-14
kl. 16:30
Virum
Alba
Virum Hallen
Hal 2
103 - 36
115312
22-02-14
kl. 16:45
BK Amager
Lemvig
Amagerhallen
Stor bane
64 - 77
115314
23-02-14
kl. 15:30
BMI Bloodhounds
Køge BK
Egelundhallen
Hal 1
65 - 72
115321
27-02-14
kl. 20:00
Glostrup
BMI Bloodhounds
Glostruphallen
Hal 3
71 - 85
115317
01-03-14
kl. 14:00
Alba
Aarhus BF
Engholmhallen
Hallen
65 - 94
115319
01-03-14
kl. 15:00
Stevnsgade
BK Amager
Nørrebrohallen
Hal 3A
78 - 91
115320
01-03-14
kl. 16:00
Køge BK
Virum
Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
78 - 80
115318
01-03-14
kl. 16:15
Lemvig
BMS
Arena Vestjylland Forsikring
Hal 1
96 - 75
115322
02-03-14
kl. 13:00
Jonstrup Basketball Klub
Solrød Comets
Østerhøjhallen
Hallen
70 - 72
115311
05-03-14
kl. 19:00
Solrød Comets
Glostrup
Solrød Idrætscenter
Hal A
84 - 73
115328
07-03-14
kl. 20:30
BMS
Glostrup
Skovlunde hallen
Hallen
90 - 57
115327
08-03-14
kl. 14:30
Virum
Lemvig
Virum Hallen
Hal 2
74 - 67
115325
08-03-14
kl. 14:30
Aarhus BF
Stevnsgade
Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
83 - 68
115324
08-03-14
kl. 16:45
BK Amager
Jonstrup Basketball Klub
Amagerhallen
Stor bane
114 - 87
115326
09-03-14
kl. 15:30
BMI Bloodhounds
Alba
Egelundhallen
Hal 1
101 - 49
115323
09-03-14
kl. 17:00
Solrød Comets
Køge BK
Solrød Idrætscenter
Hal A
93 - 88